tani kredyt gotówkowy PKO

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Porównanie kredytów gotówkowych

Oferta kredytów gotówkowych zmienia się bardzo dynamicznie. Nowe, atrakcyjne produkty finansowe tego typu można znaleźć niemalże co miesiąc. Banki walczą bowiem o klientów, ciągle oferując im zobowiązania gotówkowe o najniższym na rynku oprocentowaniu czy z możliwością odzyskania części odsetek w przypadku terminowej spłaty zadłużenia. Należy jednak pamiętać, że niekiedy to, co z pozoru wydaje się korzystne, okazuje się być drogim rozwiązaniem, z którego nie warto korzystać, mimo że reklama mówi nam zupełnie inaczej.

Darmowe porównywarki

Aby wybrać najkorzystniejsze dla siebie zobowiązanie konsumpcyjne, warto skorzystać z porównywarek dostępnych w Internecie. Te proste narzędzia online tworzą bowiem zestawienia najtańszych pożyczek konsumenckich w oparciu o podane przez nas parametry. Najważniejszymi z tych danych są wysokość potencjalnego zobowiązania oraz okres, przez jaki chcemy je spłacać. Zwykle parametry te można ustawiać samodzielnie, dzięki czemu każda symulacja kosztów spłaty zadłużenia jest przeprowadzana w oparciu o indywidualne preferencje potencjalnego wnioskodawcy.

Korzystając z porównania produktów bankowych o charakterze kredytowym, warto zwrócić uwagę, by wybrane do tego celu narzędzie skupiało się nie tylko na standardowej ofercie placówek bankowych, ale również na oferowanych przez nie promocjach. Oferty promocyjne zwykle pojawiają się w okresie przedwakacyjnym lub w grudniu, kiedy klienci szukają sposobu sfinansowania drogich prezentów świątecznych czy też wyjazdów sylwestrowo-noworocznych. Mimo iż oferty te są raczej rzadkie, zwykle cechują się one niskim oprocentowaniem lub możliwością skorzystania z licznych rabatów, które sprawiają, że produkty te są znacznie atrakcyjniejsze od produktów dostępnych w ofertach standardowych poszczególnych placówek. Należy też zaznaczyć, że korzystanie z porównania zobowiązań konsumenckich jest w pełni darmowe, gdyż udostępniające je portale nie wymagają od użytkowników wnoszenia jakichkolwiek opłat.

Co można zyskać?

Śledząc uważnie zestawienia najtańszych produktów finansujących potrzeby konsumenckie, można wiele zaoszczędzić. Bardzo często najtańsza oferta wiąże się z koniecznością zapłacenia odsetek nawet dwukrotnie niższych niż w przypadku najmniej atrakcyjnej oferty. Oszczędności mogą być więc naprawdę spore. Co ważne, korzystając z porównywarki można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i swój czas – znalezienie najciekawszych ofert bankowych zajmuje bowiem jedynie kilka minut. Ponadto w wielu narzędziach istnieje też dodatkowa opcja skontaktowania się z przedstawicielem danej placówki, co pozwala skrócić czas potrzebny na wypełnienie wniosku o wypłatę wsparcia pieniężnego na cele konsumpcyjne, jak i czas potrzebny na jego rozpatrzenie i przelanie pieniędzy na konto wnioskodawcy.

Warto też wskazać, że skontaktowanie się z doradcą danej placówki nie wiąże się z jakimkolwiek obowiązkiem skorzystania ze wstępnie wybranej oferty. Każdy użytkownik porównywarki może bowiem wybrać inną ofertę niż ta, która jest wskazywana jako najatrakcyjniejsza, jak i zrezygnować ze skorzystania z niej na każdym etapie procedury rozpatrywania wniosku o wypłatę gotówki na dowolny cel konsumpcyjny.

Nie zawsze miarodajne wyniki

Niestety, porównanie zobowiązań konsumpcyjnych nie zawsze wskaże nam wyniki, które będą miarodajne. Część z tego rodzaju narzędzi nie przedstawia bowiem danych ze wszystkich banków, przez co mogą one nie obejmować ofert, które w danym momencie byłyby najatrakcyjniejsze. Ponadto niektóre porównywarki są rzadko aktualizowane, co powoduje, że przedstawiają one dane sprzed kilku miesięcy, podczas gdy oferta produktowa banków zmienia się z miesiąca na miesiąc. W takim przypadku zachodzi więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że skorzystamy z produktu, który będzie drogi i mało atrakcyjny.

Porównywarka obok przeprowadza kalkulacje aktualnej oferty banków:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka
Share This