tani kredyt gotówkowy PKO

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Kalkulator kredytów gotówkowych

Na wielu różnych stronach internetowych można znaleźć narzędzia, które pozwolą nam obliczyć wysokość raty zobowiązań gotówkowych w poszczególnych bankach, a także dowiedzieć się, które z produktów finansujących wydatki konsumenckie są najatrakcyjniejsze w danym okresie. Narzędzia te można zwykle znaleźć pod nazwą kalkulatorów kredytu gotówkowego, które są w pełni darmowe i bezpieczne w użyciu.

Oszczędzaj mądrze

Najważniejszą zaletą kalkulatorów wysokości kosztów zobowiązań pieniężnych na dowolny cel jest możliwość zaoszczędzenia sporej ilości gotówki. Narzędzia te umożliwiają bowiem obliczenie, ile będzie wynosić nie tylko miesięczna rata zobowiązania w danej placówce bankowej, ale również, jak wysokie będą całkowite koszty wzięcia wybranego produktu finansowego. Dzięki temu mamy okazję poczynić realne oszczędności, gdyż będziemy mieć świadomość, ile będziemy pożyczać, a ile będziemy musieli oddać. Warto wskazać, że jest to jedyny sposób sprawdzenia, która z aktualnych ofert bankowych w zakresie kredytowania wydatków konsumenckich jest najtańsza w danym okresie.

Należy też pamiętać, że kalkulator tego typu jest bardzo przydatny również dlatego, że nie musimy po kolei sprawdzać wszystkich ofert z wybranych placówek bankowych. Co więcej, nie musimy wierzyć w zapewnienia reklam, że określony produkt jest najkorzystniejszy na rynku – możemy sami przekonać się czy rzeczywiście tak jest, czy też będzie on atrakcyjny jedynie dla wybranej grupy klientów, do której my się nie zaliczamy. Część tanich zobowiązań gotówkowych jest bowiem kierowana jedynie do nowych klientów danej placówki, czy też tylko od tych osób, które skorzystają z dodatkowych produktów bankowych w celu obniżenia oprocentowania. Ponadto zobowiązania z niskim oprocentowaniem mogą być objęte obowiązkiem zapłacenia prowizji, co sprawi, że pomimo pozornie niewysokich odsetek, będą one należeć do najdroższych produktów finansowych na rynku.

Jak to działa?

Jeżeli nie przekonują nas argumenty, że kalkulatory produktów finansowych przeznaczonych na wydatki konsumpcyjne są bezpieczne, miarodajne oraz ułatwiające oszczędzanie, powinniśmy zapoznać się ze sposobem działania tego typu narzędzi, by przekonać się, że warto z nich korzystać. Powinniśmy więc zapamiętać, że kalkulatory pracują w oparciu o dane przedstawiane indywidualnie przez każdego użytkownika, co sprawia, że wszystkie korzystające z nich osoby otrzymują dane powstałe w oparciu o podane przez siebie informacje. Kalkulatory obliczają, które zobowiązanie jest najatrakcyjniejsze dla danej osoby, opierając się o wysokość potencjalnego zobowiązania, okres kredytowania, typ rat (równe lub malejące), a także o to, czy wnioskodawca jest klientem wybranego banku czy też nie. Ponadto w części narzędzi możliwe jest wskazanie, czy zamierzamy korzystać z pożyczki bez zaświadczeń, bez ubezpieczenia, bez zgody małżonka, czy też może jesteśmy skłonni do skorzystania z innych produktów danej placówki w celu obniżenia wysokości oprocentowania.

Powyższe parametry pozwalają wyliczyć wysokość raty danego produktu finansowego oraz całkowity jego koszt dzięki temu, iż banki udostępniają dane dotyczące swoich ofert kredytowych – kalkulatory dokonują więc analizy zarówno danych zamieszczonych przez potencjalnego wnioskodawcę, jak i tych, które podają poszczególne banki, łącząc ze sobą wszystkie informacje i wskazując na rozwiązania najtańsze dla danego klienta.

Szybsze procedury

Bardzo ważnym atutem kalkulatorów dostępnych online jest fakt, iż możliwe jest znacznie szybsze otrzymanie gotówki na konto niż w przypadku starania się o nią w siedzibie danego banku. Dzieje się tak, dlatego że kalkulatory pozwalają na skontaktowanie się z doradcą wybranej placówki czy też nawet na złożenie wniosku o wypłatę pieniędzy przez Internet. Działania takie znacznie skracają procedury bankowe, ograniczając je do niezbędnego minimum. Szybki przelew pieniędzy na konto wnioskodawcy jest też ukłonem w stronę klientów banków, którzy jeszcze parę lat temu, chcąc otrzymać pieniądze w szybki sposób, byli zmuszeni do korzystania z ofert parabanków lub do poszukiwania wsparcia wśród rodziny i znajomych.

Porównywarka obok przeprowadza kalkulacje aktualnej oferty banków:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka
Share This