tani kredyt gotówkowy PKO

Bez zaświadczeń do 24 000 zł
od 1 000 zł do 120 000 zł
Wypłata gotówki nawet w dniu wypełnienia wniosku

Złóż wniosek

kredyt na samochód BGŻ BNP PARIBAS

Wstępna decyzja przez telefon
Na samochód, motor, quada
RRSO: 18,05%

Złóż wniosek

pożyczka na auto Ferratum

Minimum formalności (bez BIK)
Decyzja w 15 minut
Pierwsza pożyczka do 3000 zł

Złóż wniosek

Tanie kredyty dla firm

Banki co rusz zmieniają swoją ofertę kredytów dla klientów biznesowych. Dzieje się tak ze względu na bardzo wysokie zainteresowanie tego typu produktami. Niestety, przedsiębiorcy często narzekają, że dostęp do tego typu wsparcia finansowego jest mocno utrudniony, a proponowane im rozwiązania dalece odbiegają od ich oczekiwań i potrzeb. Warto więc wyjaśnić, z jakiego typu wsparcia gotówkowego mogą korzystać biznesmeni w bankach.

Na różne inwestycje

Najpopularniejszą formą finansowania działalności gospodarczych przez banki jest pożyczka inwestycyjna. Jej głównym celem jest wspieranie spółek w zakupie nowego sprzętu czy też w rozbudowie placówki. Co ważne, w ramach tego rozwiązania można zarówno zakupić nowe komputery, jak i zwiększyć powierzchnię magazynową czy biurową. Należy jednak pamiętać, że ubieganie się o tego typu wsparcie wiąże się z koniecznością przygotowania dobrego biznesplanu, za pomocą którego przekona się bank, że dana inwestycja pozwoli nam zarobić i bez przeszkód spłacić wierzytelność. Główną zaletą tego rozwiązania jest długi czas spłaty zadłużenia – może on wynosić nawet do 15 lat.

Na bieżące wydatki

Podmioty gospodarcze najczęściej korzystają z kredytów obrotowych. Są one kierowane do przedsiębiorców, którzy potrzebują pieniędzy na pokrycie wydatków związanych z bieżącą działalnością ich biznesu. Pieniądze uzyskane w ten sposób mogą być więc przeznaczone na zakup towaru, uregulowanie składek w ZUS i US czy też na spłatę przeterminowanych zobowiązań. Kwota, którą można w ten sposób uzyskać, jest zwykle podyktowana kondycją finansową danego podmiotu.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest w miarę prosta i szybka procedura rozpatrywania wniosku o udzielenie finansowania, a co za tym idzie, znacznie mniejsza liczba formalności niż w przypadku wsparcia gotówkowego w celach inwestycyjnych. Zwykle w tym przypadku pieniądze można uzyskać w przeciągu tygodnia. Stali klienci biznesowi mogą też liczyć w części placówek na wypłatę zobowiązania po złożeniu wniosku online. Sporą wadą tego rozwiązania jest wysokość oprocentowania – jest ono znacznie wyższe niż w przypadku zobowiązań branych w celach inwestycyjnych.

W rachunku bieżącym

Częstym wyborem jest też debet w rachunku bieżącym. Aby móc z niego skorzystać, nie trzeba przechodzić skomplikowanych procedur. Zwykle wystarczy prowadzić konto firmowe od minimum trzech miesięcy i wykazywać na nim regularne wpływy. To, ile można pożyczyć w ten sposób, jest zależne od wysokości przychodów.

Problematyczna jest jednak kwestia spłaty tego typu wierzytelności. Nie wszystkim przedsiębiorcom odpowiada bowiem, że wszystkie wpływy na konto spółki są automatycznie przeznaczane na poczet spłaty zadłużenia. Dla niektórych biznesmenów jest to bardzo wygodne, gdyż nie muszą oni kontrolować terminu spłaty kolejnej raty, jednak dla pozostałych – jest to spore utrudnienie, które sprawia, że tracą oni płynność finansową z powodu braku środków pieniężnych na wypłatę wynagrodzeń, opłacenie składek w ZUS lub US czy też na zakup surowców.

Porównywarka obok przeprowadza kalkulacje aktualnej oferty banków:

 • Alor Bank
 • iGotówka
 • T-Mobile
 • mBank
 • eurobank
 • GETIN Bank
 • citi handlowy
 • PKO BP
 • BGŻ BNP PARIBAS
 • Deutsche Bank
 • Milennium
 • iGotówka
Share This